ZAKOŃCZENIE NABOŻEŃSTW FATIMSKICH W STULECIE OBJAWIEŃ - 13.10.2017 R.

Chcę, abyście przyszli tu 13 dnia następnego miesiąca i nadal codziennie odmawiali różaniec na cześć Matki Bożej Różańcowej, aby uprosić pokój na świecie i koniec wojny, gdyż tylko Ona będzie mogła wam pomóc. Ofiarujcie się za grzeszników i powtarzajcie wielokrotnie - zwłaszcza gdy będziecie czynić jakąś ofiarę - "O Jezu, czynię to z miłości dla Ciebie, w intencji nawrócenia grzeszników oraz jako zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi".

W piątek, 13 października 2017 r. wierni po raz ostatni w tym roku zgromadzili się na Nabożeństwie Fatimskim.
Przez sześć kolejnych miesięcy – od maja do października – zawsze 13 dnia miesiąca w godzinach wieczornych czciciele Maryi zbierali się na modlitwie, najpierw była odprawiana wotywna Msza Święta z okolicznościowym kazaniem, następnie na modlitwie różańcowej, w której rozważanie poszczególnych tajemnic było przeplatane odczytywaniem modlitewnych intencji, składanych wcześniej przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej, po czym wyruszała procesja maryjna wokół kościoła. Czas modlitewnego czuwania kończył każdorazowo śpiew apelu jasnogórskiego.

Podczas Mszy św. ks. proboszcz Krzysztof Balcer. poświęcił różańce dzieciom klas III, które przygotowują się do I Komunii Świętej.