WIELKI PIĄTEK

• Wielki Piątek to dzień Krzyża.
    Całą wspólnotą parafialną zgromadziliśmy się na Drodze Krzyżowej , którą poprowadził ks. Proboszcz Krzysztof Balcer. Bezpośrednio po zakończeniu Drogi Krzyżowej rozpoczęła się Liturgia Wielkiego Piątku.
    Po wejściu do kościoła w ciszy , przed ołtarzem kapłani leżą krzyżem tj. Ks. Proboszcz Krzysztof Balcer i ks. dr Stefan Radziszewski , potem odczytany został opis Meki Pańskiej.
    Centralnym wydarzeniem liturgii wielkopiątkowej jest adoracja Krzyża . Zasłonięty fioletowym suknem Krzyż wnosi się przed ołtarz. Celebrans stopniowo odsłania ramiona Krzyża i śpiewa trzykrotnie: "Oto drzewo Krzyża, na którym zawisło zbawienie świata", na co wierni odpowiadają: "Pójdźmy z pokłonem".
    Ostatnią częścią liturgii Wielkiego Piątku była procesja do Grobu Bożego, gdzie został wystawiony Najświętszy Sakrament w monstrancji okrytej białym, przejrzystym welonem - symbolem całunu, w który owinięto ciało zmarłego Chrystusa.
    Adoracja przy Grobie Pańskim przez całą noc . O godz. 21.30 adorację prowadziła młodzież, potem kolejne wioski według ustalonego porządku.