WIELKI PIĄTEK
 • GALERIA ZDJĘĆ • Wielki Piątek to dzień Krzyża.
  Całą wspólnotą parafialną zgromadziliśmy się na Drodze Krzyżowej , którą poprowadził ks. Proboszcz Krzysztof Balcer. Bezpośrednio po zakończeniu Drogi Krzyżowej rozpoczęła się Liturgia Wielkiego Piątku.
  Po wejściu do kościoła w ciszy , przed ołtarzem kapłani leżą krzyżem tj. Ks. Proboszcz Krzysztof Balcer i ks. dr Stefan Radziszewski , potem odczytany został opis Meki Pańskiej.
  Centralnym wydarzeniem liturgii wielkopiątkowej jest adoracja Krzyża . Zasłonięty fioletowym suknem Krzyż wnosi się przed ołtarz. Celebrans stopniowo odsłania ramiona Krzyża i śpiewa trzykrotnie: "Oto drzewo Krzyża, na którym zawisło zbawienie świata", na co wierni odpowiadają: "Pójdźmy z pokłonem".
  Ostatnią częścią liturgii Wielkiego Piątku była procesja do Grobu Bożego, gdzie został wystawiony Najświętszy Sakrament w monstrancji okrytej białym, przejrzystym welonem - symbolem całunu, w który owinięto ciało zmarłego Chrystusa.
  Adoracja przy Grobie Pańskim przez całą noc . O godz. 21.30 adorację prowadziła młodzież, potem kolejne wioski według ustalonego porządku.  Kościół w Kazimierzy Małej
  Kościół w Kazimierzy Małej
  Kościół w Kazimierzy Małej
  Kościół w Kazimierzy Małej
  Kościół w Kazimierzy Małej

 • GALERIA ZDJĘĆ
 • © Kazimierza Mała 2015