WIELKI PIĄTEK

• Nabożeństwo wielkopiątkowe, pod przewodnictwem Księdza Tomasza Jarosza, rozpoczęło się o godz. 18.00 liturgią słowa, w której naczelne miejsce zajmuje opis Męki Pańskiej według św. Jana.
    Następnie wyjątkowo uroczysta modlitwa powszechna. W tym szczególnym czasie modliliśmy się za całą ludzkość, która cierpi w wyniku szerzącej się epidemii, za wszystkich bezradnych i zagubionych, za chorych i za tych, którzy ofiarnie niosą im pomoc oraz za zmarłych.
    Cała Liturgia skoncentrowana jest na Krzyżu i jego zwycięstwie. W warunkach pandemii adoracja krzyża odbywa się przez przyklęknięcie.
    Na zakończenie liturgii Wielkiego Piątku następuje procesyjne przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, gdzie trwa adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 23.00