WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ

• Dzisiejszy dzień jest dla wszystkich wierzących dniem szczególnej zadumy i refleksji. Obchodzimy bowiem pamiątkę dnia w którym nasz Pan oddał za nas swoje życie. Kościół nie sprawuje Eucharystii koncentrując się na rozważaniu męki i śmierci Chrystusa przypominając nam cenę jaka została zapłacona za nasze zbawienie. Cała Liturgia skoncentrowana jest na Krzyżu i jego zwycięstwie.
    Dzisiaj Krzyżowi oddajemy cześć podobnie jak Najświętszemu Sakramentowi poprzez pobożne przyklęknięcie.
    Na zakończenie liturgii Wielkiego Piątku następuje procesyjne przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, gdzie trwa adoracja Pana Jezusa w Grobie, przez całą noc . O godz. 21.00 adorację prowadziła młodzież i scholka, potem kolejne wioski według ustalonego porządku.