WIELKI PIĄTEK

• Wielki Piątek to dzień Krzyża.
    O godz. 18.00 rozpoczęła się liturgia Męki Pańskiej. Liturgii przewodniczył ks. dr Stefan Radziszewski i asystował Ks.Proboszcz Krzysztof Balcer , po wejściu do kościoła w ciszy , przed ołtarzem kapłani leżą krzyżem, potem odczytany został opis Meki Pańskiej.
    Centralnym wydarzeniem liturgii wielkopiątkowej jest adoracja Krzyża . Zasłonięty fioletowym suknem Krzyż wnosi się przed ołtarz. Celebrans stopniowo odsłania ramiona Krzyża i śpiewa trzykrotnie: "Oto drzewo Krzyża, na którym zawisło zbawienie świata", na co wierni odpowiadają: "Pójdźmy z pokłonem".
    Ostatnią częścią liturgii Wielkiego Piątku była procesja do Grobu Bożego, gdzie został wystawiony Najświętszy Sakrament w monstrancji okrytej białym przejrzystym welonem - symbolem całunu, w który owinięto ciało zmarłego Chrystusa.
    Adoracja przy Grobie Pańskim przez całą noc .