WIELKI CZWARTEK - MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ - 2018

• Msza święta Wieczerzy Pańskiej, przypomina nam wydarzenia z wieczernika. Jezus zaprasza nas – jak apostołów na swoją ostatnią wieczerzę. Daje nam swoje Ciało i Krew, wzywając jednocześnie abyśmy umocnieni tak wspaniałym darem służyli naszym braciom. Chrystus do końca umiłował nas wszystkich, dlatego też chce abyśmy w imię tej miłości miłowali się nawzajem. Ten dar jaki nam zostawił, a jakim jest Eucharystia, ma być źródłem z którego będziemy czerpać siłę do wypełnienia tego wezwania.
    Msza św. Wieczerzy Pańskiej została odprawiona o godz. 17:00 , przewodniczył ks. Stanisław Hatny, w koncelebrze - ks. Proboszcz Krzysztof Balcer i ks. Stefan Radziszewski ,rodak.
    Na zakończenie Mszy św. Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ołtarza Wystawienia – tzw. „Ciemnicy". Tam rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu. Wymownym znakiem odejścia Jezusa, który po Ostatniej Wieczerzy został pojmany, jest ogołocenie centralnego miejsca świątyni, czyli ołtarza.
    Aż do Wigilii Paschalnej ołtarz pozostaje bez obrusa, świec i wszelkich ozdób.