WIELKI CZWARTEK
 • GALERIA ZDJĘĆ • Wielki Czwartek rozpoczyna obchody największych chrześcijańskich świąt. Tego dnia wieczorem odprawiana jest Msza Wieczerzy Pańskiej, która upamiętnia wydarzenia z Ostatniej Wieczerzy, w czasie której ustanowił On Sakrament Eucharystii oraz Sakrament Kapłaństwa.
  Po hymnie śpiewu „Chwała na wysokości...” biją wszystkie dzwony w świątyni. Po zakończeniu śpiewu dzwony i organy milkną. Ich dźwięk powróci dopiero w trakcie liturgii Wigilii Paschalnej.
  Na zakończenie Mszy św. zgodnie z tradycją Najświętszy Sakrament, został przeniesiony do kaplicy adoracji zwanej "ciemnicą" na pamiątkę modlitwy Jezusa w Ogrodzie Oliwnym oraz nocy spędzonej w ciemnej celi.
  Wymownym znakiem odejścia Jezusa, który po Ostatniej Wieczerzy został pojmany, jest ogołocenie centralnego miejsca świątyni, czyli ołtarza. Aż do Wigilii Paschalnej ołtarz pozostaje bez obrusu, świec i wszelkich ozdób.
  Po komunii św. były życzenia dla kapłanów. Radością wielką dzisiaj była wiadomość, że nasz ksiądz proboszcz Krzysztof Balcer został mianowany przez J.E ks.biskupa Jana Piotrowskiego - kanonikiem honorowym Kolegiackiej Kapituły Wiślickiej. Serdecznie Gratulujemy!!!

  Kościół w Kazimierzy Małej

  Kościół w Kazimierzy Małej

  Kościół w Kazimierzy Małej

  Kościół w Kazimierzy Małej

 • GALERIA ZDJĘĆ • © Kazimierza Mała 2013