UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

• Dzień 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych, czyli wszystkich zbawionych - nie tylko tych wyniesionych na ołtarze ale też "zwykłych ludzi" wśród, których możemy mieć nadzieje, że są też nasi bliscy - po to by cieszyć się z ich szczęścia a także z nadziei jaką daje nam Bóg — że my też możemy go kiedyś doświadczyć. To również dzień szczególnej modlitwy za ich wstawiennictwem.

Ten dzień również przypomina nam prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy z wierzących, niezależnie od konkretnej drogi życia: powołania do małżeństwa, do kapłaństwa czy zakonu, do życia w samotności, jest powołany do świętości.

O godz. 10.00 na cmentarzu została odprawiona Msza św. celebrowali księża : ks. Mariusz Rak , ks. Stefan Radziszewski, ks. Proboszcz Krzysztof Balcer a po niej procesja z modlitwami za Zmarłych, którą prowadził ks. Stefan Radziszewski .

Potem o godz. 11.30 modlitwę różańcową poprowadził ks. Proboszcz Krzysztof Balcer za Naszych Zmarłych spoczywających na cmentarzu i zgłoszonych do modlitwy wypominkowej .