UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP- ODPUST PARAFIALNY

• W dniu 15 sierpnia w naszej wspólnocie przeżywaliśmy Uroczystość odpustową ku czci Wniebowziętej Matki Bożej. O godz. 12:00 odbyła się uroczysta Suma Odpustowa, której przewodniczył Ks. kan. dr Karol Zegan - dyrektor Wydziału Katechetycznego, również wygłosił homilię.
    W uroczystości odpustowej uczestniczyli również zaproszeni księża z naszego dekanatu, a także kapłani związani z naszą wspólnotą parafialną.
    Tradycyjnie na zakończenie Mszy Świętej zostały poświęcone kwiaty, zioła i zboża.
    Przed wystawionym Najświętszym Sakramencie modliliśmy się Litanią Loretańską, po czym wspólnie wyruszyliśmy procesją eucharystyczną wokół kościoła. Uwielbienie Boga za wszystko co nam czyni w osobie Maryi rozlegało się śpiewem Te Deum laudamus.
    Ks. Proboszcz Krzysztof Balcer podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystości odpustowe, rodzinie Ptak za kwiaty ofiarowane na dzisiejszą uroczystość, orkiestrze z Zięblic , oraz tym, którzy w ostatnim czasie wykonali prace dla dobra parafii.
    Niech Wniebowzięta Maryja wstawia się za naszą parafią i za każdym z nas.