Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

• „Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.” J 6,55-56

19 czerwca -czwartek, obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
    Przeżywamy ten dzień w duchu dziękczynienia za wielki dar rzeczywistej obecności Jezusa Chrystusa pośród nas, pod postacią chleba. Dziękujemy za to, że możemy codziennie przyjmować Ciało i Krew Chrystusa w komunii św.
    O godz. 10:00 została odprawiona uroczysta msza św., po której wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ,w tym roku udała się w stronę Bejsc.
    Obecna była również orkiestra z Zięblic, która uczestniczyła w uroczystej procesji .
    Na zakończenie został odśpiewany hymn Te Deum laudamus ( Ciebie Boga wysławiamy)

Krótki filmik z procesji. ( kliknij - Boże Ciało 2014)

Boże Ciało 2014