PIERWSZE SPOTKANIE KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

• „Bierzmowanie przynosi wzrost i pogłębienie łaski chrzcielnej: zakorzenia nas głębiej w Bożym synostwie; ścisłej jednoczy nas z Chrystusem; pomnaża w nas dary Ducha Świętego; udoskonala naszą wieź z Kościołem; udziela nam, jako prawdziwym świadkom Chrystusa, specjalnej mocy Ducha Świętego do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem, do mężnego wyznawania imienia Chrystusa oraz do tego, by nigdy nie wstydzić się Krzyża”

KKK 1303

Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania odbyło się w niedzielę, 21. września o godz. 10.00 po Mszy św.

Informacje dla kandydatów do bierzmowania przedstawił ks. proboszcz Krzysztof Balcer.

Kandydat jest godny do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania jeśli w czasie przygotowań:
    - regularnie uczestniczył we Mszach świętych niedzielnych,
    - brał udział w katechezach parafialnych i spotkaniach w grupie
    - przystępował do Sakramentu Pokuty i Pojednania (co miesiąc),
    - uczestniczył w nabożeństwach okresowych (różaniec, roraty, droga krzyżowa, gorzkie żale, majowe, czerwcowe, nabożeństwa pokutne, rekolekcje adwentowe i wielkopostne)
    - uczęszczał na lekcje katechezy szkolnej i katecheta nie ma wobec niego zastrzeżeń,
    - przyswoił wymagane prawdy i zasady wiary Kościoła Katolickiego oraz zna podstawowe modlitwy (podane przez księdza prowadzącego).