ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W PARAFII KAZIMIERZA MAŁA

• Podczas Światowych Dni Młodzieży w Parafii Kazimierza Mała przebywało 28 pielgrzymów. 16 osób z Brazylii oraz 12 osób z Włoch. Pielgrzymi byli zakwaterowani w rodzinach, które dołożyły wielu starań, aby pobyt młodych ludzi z innych krajów był miły i przyjazny.
    Pielgrzymi uczestniczyli w katechezach i Mszach Świętych, które odbywały się w Kazimierzy Wielkiej.
    Zwiedzali nasz region i poznawali polską kulturę i obyczaje. Wyjeżdżali też do Krakowa na spotkania i nabożeństwa z Papieżem Franciszkiem.
    Wszyscy pielgrzymi byli pod wrażeniem naszej gościnności. Rodziny, które zdecydowały się przyjąć pod swój dach pielgrzymów, traktowały ich zgodnie ze staropolskim przysłowiem ,,Gość w dom, Bóg w dom”.

Dziękujmy wszystkim zaangażowanym za ogromną pracę włożoną w przygotowanie i przebieg Światowych Dni Młodzieży w Kazimierzy Małej.

Krótki filmik: Pielgrzymi z Rio de Janeiro w Kazimierzy Wielkiej (NTZDZ) ( kliknij - ŚDM w parafii.)
    ŚDM w parafii