ROCZNICA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA WŁASNEGO

• W ostatnią niedzielę października w kalendarzu liturgicznym Kościoła Katolickiego obchodzona jest uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.
    W naszej świątyni – jak w tysiącach innych na całym świecie – obecny jest Bóg. To zbudowany przez nas (albo przez naszych przodków) dom, w którym Bóg zechciał zamieszkać i stale przebywa, a Jego zbawienie przemienia ludzkie serca.
    Dzisiejsza rocznica przypomina nam, że wszyscy, jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za kościół, w którym gromadzimy się dla sprawowania niedzielnej Eucharystii i przy innych okazjach, ale jeszcze w większym stopniu jesteśmy odpowiedzialni za budowę Kościoła przez duże „K”. Bóg pragnie mieszkać pośród swego ludu.
    Mszę św. koncelebrowali ks. Proboszcz Krzysztof Balcer i zastępca dyrektora Caritas ks. mgr lic. Krzysztof Banasik, który głosił Słowo Boże.