DZIEŃ SEMINARYJNY I ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.

• W niedziele 12 maja w naszej wspólnocie parafialnej gościliśmy przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach: ks. Marcelego Frączka – Ojca Duchownego z Seminarium, diakona Pawła Smolarczyka i kleryk Marcel. Dzisiaj na wszystkich mszach św. również gościliśmy rodaka Ojca Kazimierza Zborowskiego z zakonu Pijarów.
    . Na Mszach Św. klerycy mówili o swoim powołaniu do kapłaństwa. Wspólnie z wiernymi naszej parafii modlili się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji Seminarium.
    Podczas Mszy św. o godz. 12:00 dzieci klas IV uroczyście obchodziły rocznicę I Komunii Świętej, dziękowali za ten wielki Dar jaki otrzymali w ubiegłym roku i prosili o potrzebne łaski do wytrwania w dobrym . Eucharystii przewodniczył ks. Stanisław Hatny. Na zakończenie Mszy św. , po uroczystym błogosławieństwie dzieci otrzymały Pismo Święte.