XIV Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż.

• W sobotę tj. 28 września 2013r. z naszej parafii grupa dzieci i młodzieży brały udział w XIV Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym na Święty Krzyż, pod opieką s. Krystelli i p. Doroty Noszczyk.

Nasza grupa wybrała trasę nr. 10 „Benedyktyńską”. Początek w Hucie Nowej, przez Hutę Szklaną, Przełęcz Hucką na Święty Krzyż.

Po przyjściu na Święty Krzyż, najpierw udaliśmy się do kaplicy krzyża św. i ucałowaliśmy relikwie Drzewa Krzyża Świętego, potem zwiedzaliśmy muzeum misyjne.

Rajd zakończyła Msza Św. o godz. 15.00, którą odprawił ordynariusz kielecki bp Kazimierz Ryczan oraz bp pomocniczy kielecki bp Marian Florczyk, który przyjechał na Święty Krzyż z Kielc na rowerze.

Specjalnie dla uczestników rajdu na Święty Krzyż sprowadzona została replika papamobile z 1979 roku, którym podczas pierwszej pielgrzymki do Polski podróżował papież Jan Paweł II.

Celem tegorocznego Rajdu było:
    1. Dziękczynienie za nadanie tytułu Bazyliki Mniejszej dla Sanktuarium Św. Krzyża;
    2. Dziękczynienie za 50-lecie posługi kapłańskiej i 20-lecie sakry bp. Kazimierza Ryczana;
    3. Uczczenie 150. rocznicy Powstania Styczniowego;
    4. Dziękczynienie w 90. rocznicę założenia i 15. rocznicę reaktywowania Zespołu Szkół Katolickich im. św. Stanisława Kostki w Kielcach

5. Kościół w Kazimierzy Małej