ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KRZYŻA MIŁOŚCI

• Poświęcenie Kazimierskiego Krzyża Miłości, który został wzniesiony na naszym cmentarzu parafialnym jako wyraz naszej wdzięczności za życie oraz pontyfikat św. Jana Pawła II odbędzie się 14 sierpnia, w sobotę o godz. 17.00. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w kościele pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Piotrowskiego, po Mszy Świętej będzie wspólny przemarsz z relikwiami krwi św. Jana Pawła II na cmentarz parafialny, gdzie ksiądz biskup dokona poświęcenia naszego Krzyża. Relikwie będą wiezione na historycznym Papamobile, czyli samochodzie papieskim z I pielgrzymki Papieża do Polski w 1979 roku. W związku z poświęceniem Kazimierskiego Krzyża Miłości oraz odpustem ku czci Wniebowzięcia NMP, w dniach od 11 do 15 sierpnia będziemy przeżywać misje parafialne, które wygłosi dla nas znany i ceniony kaznodzieja ks. prałat Władysław Zązel, kapelan Związku Podhalan. Wszystkich serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w misjach parafialnych, w uroczystości poświęcenia Kazimierskiego Krzyża Miłości oraz w odpuście parafialnym.

Już dziś bardzo proszę, by w dniach od 13 do 15 sierpnia udekorować domy oraz ulice flagami narodowymi, flagami papieskimi, wizerunkami Matki Bożej oraz św. Jana Pawła II. Zadbajmy również o porządek na cmentarzu, szczególnie na grobach bliskich zmarłych. Po raz kolejny dajmy świadectwo żywej wiary oraz zaangażowania i współpracy.

Na kamieniach, na tablicy będą słowa Papieża św. JPII.