PRZYGOTOWANIE DZIECI DO PIERWSZEJ SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ

„Eucharystia jest źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego”

14 września w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, odbyło się pierwsze spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
Ksiądz Proboszcz na spotkaniu organizacyjnym, rozpoczynającym bezpośrednie przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej, poinformował rodziców o formie przygotowania i warunkach, które powinny spełnić dzieci przygotowujące się do przyjęcia Komunii Świętej.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej powinny:
- systematycznie uczęszczać na katechizację w szkole, uczestniczyć w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej, uczestniczyć w nabożeństwach – różańcowych, roratach, drogi krzyżowej, majowych.
Posiadać odpowiedni poziom wiedzy religijnej.

Natomiast Rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej powinni:
- systematycznie uczestniczyć w niedziele i święta we Mszy świętej, przystępować do sakramentów świętych, dawać świadectwo życia chrześcijańskiego.

Dzieci przystępują do I Komunii Świętej w drugą sobotę maja.