POŚWIĘCENIE PRZYBORÓW SZKOLNYCH

• W niedzielę, 16 września w czasie Mszy św. o godzinie 10:00 miało miejsce poświęcenie przyborów szkolnych naszych najmłodszych parafian.
    Dzieci przyniosły swoje tornistry z książkami, zeszytami i piórnikami, aby poprzez obrzęd poświęcenia, prosić Boga o błogosławieństwo i potrzebne łaski w nowym roku szkolnym.
    Kazanie do Rodziców i dzieci wygłosił ks.Stanisław Hatny nawiązując również do trwającego Roku Św. Stanisława Kostki- patrona dzieci i młodzieży.

Wszechmogący Boże, prosimy Cię, pobłogosław przybory szkolne, pobłogosław tych, którzy będą nimi się posługiwać, wzrastając w mądrości i w wierze, spełnij to, czego pragną i daj im radość z oczekiwanych wyników i duchowego wzrostu. Napełnij ich serca światłem Ducha Świętego i umocnij na drodze wiary. Prosimy Cie o to przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.