PRZEKAZANIE RELIKWII ŚW.SIOSTRY FAUSTYNY

• W niedzielę 22. września na wszystkich Mszach św. nastąpiło uroczyste przekazanie relikwii I stopnia – z kości, do publicznego kultu św. Siostry Faustyny – Apostołki Miłosierdzia Bożego.
    Wprowadzenia relikwiarza dokonała Siostra Ignacja Bazan ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik.
    Wierzymy, że obecność św. Siostry Faustyny będzie dla nas pomocą w drodze życia chrześcijańskiego. Siostra Ignacja w kazaniu nakreśliła kilka przykładów, ukazujących siłę Bożej Miłości , potrzebę nabożeństwa i modlitwy do Bożego Miłosierdzia.
    Po Mszy św. błogosławieństwem relikwiami, wierni mieli możliwość ich ucałowania.
    Ksiądz Proboszcz Krzysztof Balcer skierował słowa wdzięczności Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia za przekazanie nam relikwii św. siostry Faustyny Kowalskiej, szczególne podziękowanie skierował do siostry Ignacji, która przybyła do naszej parafii i swoim świadectwem starała przypomnieć nam prawdę o miłosierdziu Boga, potrzebie szerzenia kultu Bożego Miłosierdzia.
    Relikwie św. Siostry Faustyny zostały umieszczone w bocznym ołtarzu- Bożego Miłosierdzia
    Wspomnienie liturgiczne św. Faustyny przypada 4 października.
    Wyniesiona na ołtarze przez papieża Jana Pawła II, 30 kwietnia 2000r.