PRZYGOTOWANIE DZIECI DO I KOMUNI ŚW. - POŚWIĘCENIE MEDALIKÓW

• W ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, podczas Mszy św. o godz. 16.30 ks. Proboszcz Krzysztof Balcer, poświęcił medaliki dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii św. Rodzice uroczyście wręczyli je dzieciom, aby były dla nich drogowskazem na drodze życia.

„Całuję swój poświęcony medalik, Panie. Będę go nosił na sercu, aby mnie bronił od niebezpieczeństw i przypominał mi że jestem Twoim dzieckiem.”

Noszenie medalika jest wyrazem żywej wiary. Ma on być także pamiątką tego, co się dokonało podczas
    chrztu św., kiedy staliśmy się dziećmi Bożymi i zobowiązaliśmy się do dawania świadectwa o Bogu w swoim codziennym życiu.