PIELGRZYMKA DZIECI I KOMUNIJNYCH - CZĘSTOCHOWA

• W środę, 17 maja 2017 r. dzieci I-komunijne wraz z rodzicami - na czele z ks. Proboszczem Krzysztofem i s. Krystellą udali się do Częstochowy, aby podziękować za dar I Komunii Świętej. Wyjechaliśmy z Kazimierzy Małej o godz. 6,00 rano. O godz. 9.30 uczestniczyliśmy we Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.
    Ok.godz. 14.00 udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin.
    Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin położone jest w malowniczym zakątku Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w odległości ok.35 kilometrów od Częstochowy, na przedmieściach miasteczka Żarki. Jego opiekunami, od ponad 300 lat są Paulini. Sercem leśniowskiej świątyni jest 70 – centymetrowa lipowa figurka Najświętszej Maryi Panny, pochodząca z XIV wieku.