PASTERKA 2018

• Pasterka to pierwsza msza św. Bożego Narodzenia. Upamiętnia ona czuwanie modlących się w Betlejem pasterzy, którzy wyczekiwali narodzin Jezusa. O północy w Noc Wigilijną do naszej świątyni licznie przybyli wierni, by świętować narodziny Dzieciątka Bożego. Przed rozpoczęciem Eucharystii w uroczystej procesji została wniesiona figurka Dzieciątka Jezus i złożona w naszej parafialnej stajence.
    Uroczystą Mszę św. celebrowali księża : ks. Proboszcz Krzysztof Balcer, ks. Stefan Radziszewski,ks. Stanisław Hatny. Słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami – te słowa są aktualne po dziś dzień. Bóg wcielony jest obecny w swoim Kościele i w Eucharystii. Dlatego na nowo uwierzmy w Boga działającego przez Eucharystię i przez Kościół”.
    Na pasterce jak co roku, była obecna orkiestra z Zięblic. Dziękujemy serdecznie.