PASTERKA - BOŻE NARODZENIE 2017

• Pasterka to pierwsza msza Bożego Narodzenia. Upamiętnia ona czuwanie modlących się w Betlejem pasterzy, którzy wyczekiwali narodzin Jezusa.
    O północy w Noc Wigilijną do naszej świątyni licznie przybyli wierni, by świętować narodziny Dzieciątka Bożego. Przed rozpoczęciem Eucharystii w uroczystej procesji została wniesiona figurka Dzieciątka Jezus i złożona w naszej parafialnej stajence.
    Uroczystą Mszę św. celebrowali księża : ks. Proboszcz Krzysztof Balcer, ks. Stefan Radziszewski,ks. Stanisław Hatny.
    Słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami – te słowa są aktualne po dziś dzień. Bóg wcielony jest obecny w swoim Kościele i w Eucharystii. Dlatego na nowo uwierzmy w Boga działającego przez Eucharystię i przez Kościół”.
    Po komunii św. Ks. Proboszcz złożył wszystkim życzenia i podziękowanie Pani Anecie Walczak Grdeń z rodziną za ufundowanie nowych figur do naszej szopki. (Św. Rodzina, Trzej Królowie, zwierzątka, grający Anioł)
    Również rodzinie Baran z Kazimierzy Małej za piękne 4 choinki do naszej świątyni. Oraz wszystkim , którzy pomagali w przygotowaniach i wystroju świątyni.!
    Na zakończenie Mszy św. udzielił uroczystego błogosławieństwa.
    Na pasterce jak co roku, była obecna orkiestra z Zięblic.
    Dziękujemy serdecznie