ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

• Oktawa Bożego Ciała jest szczególnym czasem łaski. Dlatego Kościół zachęca nas do tego, byśmy nie zmarnowali okazji do zdobycia tych łask i jak najpełniej z nich korzystali.
    W czasie Oktawy Bożego Ciała - codziennie, od piątku w dni powszednie, po Mszy św. wieczornej godz. 18.00
    w naszym kościele - procesja Eucharystyczna ze śpiewem litanii do NSPJ.
    W czwartek, 27 czerwca 2019 r. zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała.
    Po Komunii św. wyszliśmy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców Zięblic, Jakuszowic i Zagórzyc. 2 ołtarze umiejscowione były obok kościoła, natomiast 2 kolejne - wewnątrz ze względu na silny wiatr. Przy każdym ołtarzu została odczytana Ewangelia oraz udzielono błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
    Po błogosławieństwie eucharystycznym zostały poświęcone wianki przyniesione przez wiernych.
    Dzieci na zakończenie Oktawy otrzymały przy wyjściu z kościoła- słodycze.