OSIEMNASTA NIEDZIELA - 1 sierpnia 2021
  1. Możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia”. Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.
  2. Poświęcenie Kazimierskiego Krzyża Miłości, który został wzniesiony na naszym cmentarzu parafialnym jako wyraz naszej wdzięczności za życie oraz pontyfikat św. Jana Pawła II odbędzie się 14 sierpnia, w sobotę o godz. 17.00. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w kościele pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Piotrowskiego, po Mszy Świętej będzie wspólny przemarsz z relikwiami krwi św. Jana Pawła II na cmentarz parafialny, gdzie ksiądz biskup dokona poświęcenia naszego Krzyża.
    Relikwie będą wiezione na historycznym Papamobile, czyli samochodzie papieskim z I pielgrzymki Papieża do Polski w 1979 roku. W związku z poświęceniem Kazimierskiego Krzyża Miłości oraz odpustem ku czci Wniebowzięcia NMP, w dniach od 11 do 15 sierpnia będziemy przeżywać misje parafialne, które wygłosi dla nas znany i ceniony kaznodzieja ks. prałat Władysław Zązel, kapelan Związku Podhalan.
    Wszystkich serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w misjach parafialnych, w uroczystości poświęcenia Kazimierskiego Krzyża Miłości oraz w odpuście parafialnym. Specjalne zaproszenia oraz plan uroczystości zostaną w najbliższych dniach przekazane do domów.
    Już dziś bardzo proszę, by w dniach od 13 do 15 sierpnia udekorować domy oraz ulice flagami narodowymi, flagami papieskimi, wizerunkami Matki Bożej oraz św. Jana Pawła II. Zadbajmy również o porządek na cmentarzu, szczególnie na grobach bliskich zmarłych. Po raz kolejny dajmy świadectwo żywej wiary oraz zaangażowania i współpracy.

Spotkanie organizacyjne przed uroczystościami odbędzie się w poniedziałek, 9 sierpnia, o godz. 19.00 w kościele. Na spotkanie zapraszam w sposób szczególny przedstawicieli strażaków, kół gospodyń wiejskich, rodziców dzieci komunijnych, a także chór parafialny, młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz osoby, które posiadają Quady. Spotkanie dla ministrantów odbędzie się o godz. 18.30.
  3. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. I piątek miesiąca. Spowiedź od 17.15. 17.45 koronka do Bożego miłosierdzia. O 18.00 Msza św i nabożeństwo I piątku.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 04.08 - św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.
• 06.08 - Święto Przemienienia Pańskiego
• 07.08 - wspomnienie świętych męczenników Sykstusa II, papieża, i Towarzyszy albo wspomnienie św. Kajetana, prezbitera