28 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 15 października 2017

1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”.
    Codziennie w naszym kościele o godz. 16.30 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
  2. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
  3. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie będziemy wspierać dzieła misyjne Kościoła.
    Z racji wspomnienia św. Jana Pawła II po Mszach św ucałowanie relikwii.
  4. Dziś po Mszy św o godz. 10.00 spotkanie z Rodzicami i młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243) zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona jest na Śląsku, zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym duchowym męstwem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały (wspomnienie obowiązkowe);
• 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty; w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
• 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia (wspomnienie obowiązkowe);
• 21 X –bł. Jakub Strzemię(1340-1409), franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów (wsp ob).