DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 7.08.2022
  1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Niedziela adoracyjna.
  3. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania
    i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.
  4. W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie o godz.19.30. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata. Proszę o napisanie próśb- modlitw do różańca.
    W sposób szczególny w modlitwie różańcowej będziemy polecali wszystkie Rodziny z Kazimierzy Małej.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 na cmentarzu parafialnym, w I rocznicę poświęcenia Kazimierskiego Krzyża Miłości, Msza święta w podziękowaniu Panu Bogu za ten dar, będziemy się modlić za Zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, jak to czynimy w okolicach odpustu parafialnego.
    Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 09.08 - Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;
• 10.08 - Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;
• 11.08 – Św. Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.