26 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 27 września 2020
  1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.
    */ Biskupi Polscy i nasz ksiądz biskup ordynariusz proszą o wsparcie podczas zbiórki ofiar na rzecz poszkodowanych i przebywających uchodźców na wyspie Lesbos. Bóg zapłać za złożone ofiary.
    **/ Dziś o godz. 16.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.
  2. W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc różańcowy. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17.00, niedziela 11.30. Komu trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.
  3. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Rano udam się do osób do których przybywam w I piątki. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Okazja do spowiedzi świętej od 16.30, koronka do Bożego miłosierdzia o 16.45 a Msza Święta i nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 17.00.
  4. Z powodu pandemii nie będzie wyjazdu na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Piekoszowa. Odmawiający różaniec są proszeni o wspólne zgromadzenie się w swoich parafiach odmówienie tej modlitwy.
  5. W tym tygodniu trwały prace przy naprawie dachu na kościele. Na razie wszystko jest zabezpieczone. Musimy się zastanowić co dalej mamy zrobić z dachem. Koszt naprawy brakujących i zniszczonych dachówek i czyszczenie rynien przez firmę alpinistyczną 5 200zł.
    I także został zrobiony przez p. Zbigniewa Frączek z Rodziną śmietnik na cmentarzu. Dziękujemy serdecznie za ten dar dla parafii. Koszty wyniosły 11.000 zł.

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.
• 29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.
• 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), kapłan, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
• 1 X –św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji.
• 2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.