WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 29 maja 2022
  1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).
    */ W naszej parafii gościmy przedstawicieli Zakonu Rycerzy Świętego Jana Pawła II. Witamy Ich serdecznie i dziękujemy świadectwo żywej wiary. Jak słyszeliśmy, Ich Bractwo ma charakter formacyjny w duchu wartości katolickich i patriotycznych. Tworzą je świeccy mężczyźni, którzy chcą się angażować na rzecz dobra wspólnego jakim jest parafia. Zakon powstał jako żywe wotum wdzięczności za pontyfikat Papieża Jana Pawła II oraz za dar wyniesienia Go na ołtarze. Serdecznie zachęcam Panów do wstąpienia w szeregi szlachetnych Rycerzy. Mam nadzieję, że taka wspólnota powstanie w naszej parafii. Bardzo potrzebuje jej nasz Kościół lokalny. Myślę, że obecność Rycerzy św. Jana Pawła II może jeszcze ubogacić naszą parafię, szczególnie w wymiarze duchowym oraz usprawnić organizację wydarzeń religijnych. By powstała Chorągiew, czyli wspólnota Rycerzy, którzy będą działać przy parafii musi zgłosić się minimum 6 mężczyzn. Wszystkich chętnych proszę o kontakt ze mną.
  2. We wtorek święto Nawiedzenia N M P. Wpatrujemy się w Maryję, która spieszy do krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.
  3. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa w niedziele o godz.11.50 i przez cały tydzień po Bożym Ciele. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
  4. I pierwszy piątek - nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza święta o godz. 18.00; spowiedź święta od godz. 17.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 17.45.
  5. Następna niedziela, 5 czerwca uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.
    */ Tradycyjnie w I niedzielę czerwca jest zbiórka ofiar do puszek w parafiach diecezji kieleckiej, jako wyraz naszej solidarności z parafiami naszej diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach.
    **/ O godz. 15.00 Obrzęd poświęcenia pól i poświęcenie odnowionej figurki w Jakuszowicach
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 30.05 - wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika
• 31.05 - Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
• 01.06 – Święty Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;
• 03.06 – Święty Karol Lwanga i jego 12 towarzyszy (XIX w.), męczenn. z Ugandy.