DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 19 sierpnia 2018
  1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne.
    Nie lekceważmy tego.
    */ Dziś o godz. na cmentarzu Msza święta Za Zmarłych.
  2. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.
  3. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
    O godz. 16.00 spotkanie Kręgu Bibijnego. Zapraszamy na powakacyjne spotkanie i zapraszamy do uczestnictwa nowe osoby pragnące spotykać się raz w miesiącu na spotkaniach formacyjnych
    o Piśmie Świętym.
  4. 1 września w sobotę odbędzie się Pielgrzymka Młodych do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Zapisy do przyszłej niedzieli.
  5. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.

• 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.

• 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.

• 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Ap. świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.