DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 23 czerwca 2019
  1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w Mszach Świętych połączonych
    z procesją eucharystyczną wokół świątyni.
    */ Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece
    św. Józefa.
  2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
  3. W czwartek o g. 18.00 Msza św na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, z procesją wokół kościoła do
    4 ołtarzy. W tym roku proszę o przygotowanie ołtarzy przez parafian z: Jakuszowic; Gabułtowa;
    Zięblic i Zagórzyc. Zapraszam Dzieci, Strażaków do pomocy, asystę. Po zakończeniu poświęcenie wianków. Jednocześnie dziękuję bardzo serdecznie za udział i przygotowanie procesji Bożego: przygotowującym ołtarze, Orkiestrze, Strażakom, Dzieciom sypiącym kwiatki, asyście. Wszystkim za wszelkie dobro i pomoc Bóg zapłać.
  4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte tego dnia o godz.
    Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.
  5. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz. 8.00;
    18.00 w kościele, 17.00 w Zięblicach.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św o godz. 10.00 spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania we wrześniu tego roku w naszej parafii. Proszę też o obecność Rodziców.
    A o godz. 16.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.
    */ Od przyszłej Msze święte w Zięblicach o godz. 7.00 rano.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i modlitwą.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 24 VI – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
• 28 VI – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa