DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 9 sierpnia 2020
  1. Wykorzystajmy każdą chwilę na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki.
  2. W czwartek o 19.30 Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. W sposób szczególny na różańcu będziemy polecali wszystkie Rodziny z Zięblic i Cła. Proszę o napisanie próśb - intencji do modlitwy różańcowej.
  3. W sobotę, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa. Ten dogmat był przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Odpust w naszej parafii. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00; 10.00 i 12.00. uroczysta suma z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. .12.00.
    Zapraszam Orkiestrę, Strażaków, Dzieci sypiące kwiatki, asystę. Zabierzmy z kościoła wszystkie chorągwie, feretrony i sztandary. Przeżyjmy całą uroczystość jak najbardziej religijnie, po chrześcijańsku, żeby nic i nikt nie ujął religijnego charakteru, powagi i przeżycia tego dnia.
    */W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione na każdej Mszy świętej. Ten gest jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Tego dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.
    **/W tę maryjną uroczystość pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 na cmentarzu będzie odprawiona Msza święta za Zmarłych spoczywających na cmentarzu, Naszych Bliskich i zgłoszonych do wypominków.
  5. Dziękuję bardzo serdecznie za ofiarowane dary dla naszej parafii – 2 złote róże i ramki na postumentach Serca Pana Jezusa i św. Siostry Faustyny/ pewna Rodzina koszt 2 200zł/ Odnowienie i dodanie do korony Matki Bożej Fatimskiej przez p. Marię i Jerzego Pacyna.
  6. Księża Biskupi zwracają się do dziś wiernych w całej Polsce z prośbą o pomoc dla poszkodowanych w Libanie/ Bejrucie / poprzez zbiórkę ofiar pieniężnych.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 10 VIII – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik.
• 11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.