DRUGA NIEDZIELA ADWENTU - 10 grudnia 2017 r.
  1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia. Przeżywamy nasze rekolekcje adwentowe. Jutro dzień spowiedzi bardzo zachęcamy i prosimy wyspowiadanie wszystkich, aby nie odkładać na potem tej sprawy.
    Adwent w tym roku jest bardzo krótki, za 2 tygodnie już święta. Uczyńmy wszystko, dziś się dobrze przygotować, zrobić rachunek sumienia i przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Nie blokujmy w kolejkach przed świętami innym, bardziej zapracowanym, tym, którzy przybędą z zagranicy.
    Spowiedź jutro od 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 16.30
  2. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna w dni powszednie/poniedziałek; środa; piątek o godz.16.30: a wtorek; czwartek i sobota o godz. 6.30. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.
  3. Dzisiejsza zbiórka do puszek po Mszy św. jest przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.
  4. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
  5. Są do nabycia kalendarze rolnicze, nasze parafialne, świece wigilijne Caritas. Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Niech nam wszystkim błogosławi na nowy tydzień i w naszej przemianie i oczekiwaniu na przyjście Pana.

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczen. z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
• 14 XII – św. Jana od Krzyża (XVIw.), karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony dr K-ła.