CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY - 22 kwietnia 2018
  1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał.
    Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
  3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, patrona Polski.
  4. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.
  5. W przyszła niedzielę o godz. 16.00 spotkanie Kręgu Biblijnego
  6. Z 4 na 5 maja przypada modlitewne czuwanie na Jasnej górze dla naszego dekanatu.
    Chętni na wyjazd proszeni są o zapisywanie do przyszłej niedzieli.
  7. Z wielką radością pragnę najpierw wszystkim ogłosić, że na naszym cmentarzu została wykonana nowa aleja z kostki brukowej. To wszystko jest osobistą inicjatywą p. Zbigniewa Frączka. Tym bardziej dziękuję za ten dar dla nas, naszej parafii. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami i błogosławieństwem ten piękny i kosztowny gest serca ofiarodawcom. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 23.IV – Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (uroczystość)
• 25.IV - Św. Marka Ewangelisty (święto)