TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 10.11. 2019
  1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.
  2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci
    i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Odbywa się też zbiórka
    w parafiach w Polsce, na pomoc chrześcijanom prześladowanym. Taka zbiórka u nas odbędzie się
    w przyszłą niedzielę,
    po wszystkich Mszach Świętych.
  3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać w naszych modlitwach Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i Rodaków na całym świecie.
    Msze Święte jutro o godz. 8.00 i 16.30.
  4. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza Święta w intencji ks. Stanisława z okazji Jego imienin.
    Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 11 XI – św. Marcin z Tours (316-397) ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
• 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
• 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.