JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 13 czerwca 2021
  1. Słowo Boże, ułyszane w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga. Niech pomaga nam nie tylko w głębszym przeżywaniu Eucharystii, lecz także uwrażliwia na natchnienia Ducha Świętego w życiu
  2. Bóg zapłać asyście, chórowi, dzieciom sypiącym kwiatki, Strażakom z Gabułtowa, mieszkańcom: Jakuszowic, Gabułtowa, Zagórzyc i Zięblic za przystrojenie ołtarzy, kwiaty.
    */ Dziś o g. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie. Będziemy polecać w modlitwie różańcowej Rodziny z Broniszowa i Wymysłowa. Proszę o napisanie próśb- modlitw. Zapraszam Wszystkich.
  3. W związku z „Kazimierskim Krzyżem Miłości”, który został wzniesiony na naszym cmentarzu parafialnym, a którego poświęcenie planowane jest na 14 sierpnia tego roku, w naszym kościele wprowadzamy Modlitewne czuwania ze św. Janem Pawłem II. Będą się one odbywać przez cały rok, 18. dnia każdego miesiąca (jest to nawiązanie do dnia urodzin Karola Wojtyły, czyli do 18 maja). Każde czuwanie modlitewne będzie składać się z Mszy Świętej oraz nabożeństwa do św. Jana Pawła II, przed Mszą będzie również okazja do skorzystania ze Spowiedzi. Modlitwa zakończona będzie indywidualnym błogosławieństwem relikwiami krwi naszego Wielkiego Rodaka.
    Na nabożeństwo proszę przynieść białe róże. Kwiaty te będą symbolem kultu św. Jana Pawła II w naszej parafii. Kolor biały oznacza czyste serce, które otwarte jest na Pana Jezusa, Jego Słowa oraz Sakramenty. Do takiej właśnie otwartości serca, od pierwszych dni pontyfikatu zachęcał nas św. Jan Paweł II.
    Róże będzie można być przed kościołem w dniu nabożeństwa. Przez wstawiennictwo Papieża Polaka będziemy modlili się do Pana Boga o potrzebne łaski dla całej naszej wspólnoty parafialnej, dla dzieci i młodzieży, dla rodzin, dla osób chorych, cierpiących, starszych, dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, dla matek w stanie błogosławionym oraz dla małżeństw szczerze pragnących potomstwa.
    Podczas Mszy oraz nabożeństwa będziemy modlili się również za małżeństwa, które w danym miesiącu obchodzą dowolną rocznicę ślubu, małżeństwa te otrzymają specjalne błogosławieństwo.
    Bardzo proszę, by małżonkowie zgłosili się do zakrystii lub kancelarii parafialnej w dniach poprzedzających nabożeństwo, najlepiej w poprzedzającą niedzielę, i podali swoje imiona i nazwiska oraz rocznicę, którą obchodzą. W tym miesiącu zapraszam małżeństwa, które zawarły swój związek sakramentalny w czerwcu. Jeszcze raz podkreślam, nie ma znaczenia którą obchodzą rocznicę, każda rocznica jest dobrą okazją do wspólnej modlitwy oraz pogłębiania miłości w małżeństwie.
    Podczas nabożeństwa będziemy modlili się także w tych intencjach, które każdy z nas nosi w sercu, dlatego tak jak jest to na nabożeństwach fatimskich, będzie można na kartkach wypisać swoją prośbę do św. Jana Pawła II. Prośby będą odczytane w trakcie nabożeństwa. Kartki należy zostawić w zakrystii. Zapraszam wszystkich parafian, dzieci, młodzież, dorosłych oraz starszych do uczestniczenia w Czuwaniu modlitewnym ze św. Janem Pawłem II. Najbliższe czuwanie odbędzie w piątek, 18 czerwca, o godz. 18.00.

4. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 14.06 - bł. Michał Kozal (1893-1943), bp m Dachau;
• 17.06 - św. Albert Chmielowski (1845-1916), zak, zał albertynów, wzór troski o ubogich.