DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 20.10. 2019
  1. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.
  2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia
    100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem.
    To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej
    i osobistej. Przypominam o zbiórce monet dla misjonarza. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby misji.
  3. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
  4. W przyszła niedzielę o godz. 15.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.
  5. Od dziś można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok i zgłaszać Bliskich do modlitwy wspominkowej. Wychodząc ze świątyni, można zabrać karty na wypominki.
  6. Polecamy lekturę prasy katolickiej.
  7. Serdeczna życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 21 X – Bł. Jakuba Strzemię (abp)
• 22 X – Św. Jana Pawła II, papieża (wspomnienie)