DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 17 stycznia 2021
  1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.
  2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
  3. Od jutra o godz. 16.00 na Mszach Świętych z racji kolędy, w kościele, będziemy prosić i modlić o opiekę, opatrzność, błogosławieństwo Boże dla Rodzin;
    poniedziałek – Cło i Wymysłów;
    wtorek – Jakuszowice;
    środa – Hołdowiec;
    czwartek – Zagórzyce;
    piątek – Zięblice;
    sobota - Gabułtów
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgrom. Służebnic Najśw. Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;
• 21 stycznia – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.