28 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 14 października 2018
  1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.
  2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów
    i wychowawców. Będziemy się modlić za nich szczególnie na różańcu.
  4. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty. Na różańcu będziemy się modlić w intencjach pracowników służby zdrowia i wszystkich chorych.
  5. Za tydzień rozpocznie się Tydzień Misyjny.
  6. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 16.30.
  7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 X – św. Teresa od Jezusa(1515-1582), mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.

• 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), zakonnica, patronka Śląska.

• 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń św. Piotra bp Antiochii, pisarz, męczen.

• 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), kapłan, profesor Akademii Krakowskiej.