DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 18 sierpnia 2019
  1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.
  2. Dziś o godz. 12.00 Msza św na cmentarzu za Zmarłych. O godz. 11.30 odmówimy różaniec w Ich intencji.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.
  4. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
  5. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
• 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
• 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
• 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.