ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO.

• W sobotę 2 lutego 2019 r. obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Święto to upamiętnia przyniesienie przez Maryję i Józefa Jezusa do świątyni i ofiarowanie Go Bogu, zgodnie z nakazem mojżeszowym, że każde pierworodne dziecię będzie poświęcone Panu.
    Tego dnia tradycyjnie już na Mszach świętych w naszej parafii miało miejsce poświęcenie świec gromnicznych.
    W czasie Mszy świętej o godz. 16.30 ks. Stanisław poświęcił świece dzieciom pierwszokomunijnym. Jest to kolejny etap przygotowań do przyjęcia tego sakramentu.
    Zapalone gromnice daje się do rąk konającym. Na znak zawierzenia Maryi w czasie klęsk, szczególnie podczas burzy, w domach i gospodarstwach, również zapala się gromnice.
    Jako gromnice służą też świece chrzcielne, kiedy to w życie nowo ochrzczonej osoby wkracza światło wiary, która prowadzi przez życie.
    Od 1997 r. 2 lutego Kościół powszechny obchodzi ustanowiony przez Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich.