UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY - ODPUST PARAFIALNY

• Gwiazdo zaranna, śliczna Jutrzenko,
    Niepokalana Maryjo Panienko,
    Wspomóż nas biednych, o Wniebowzięta,
    Módl się za nami, Królowo święta.

15 sierpnia w całym Kościele przeżywaliśmy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
    Ten dzień jest uroczystym dniem dla naszej parafii, ponieważ przeżywamy odpust parafialny.
    Sumie odpustowej o godz.12:00 przewodniczył ks.dr hab. Stefan Radziszewski i wygłosił homilię. W homilii ks. Stefan mówił, że Maryja była zwykłą, prostą kobietą, niczym się nie wywyższała dążyła do jednego adresu, jakim jest niebo, również podkreślał, że od nas zależy jaki każdy z nas wybierze kierunek i cel.
    Po uroczystej Mszy świętej, odbyła się procesja eucharystyczna. Na zakończenie Ks. Proboszcz Krzysztof Balcer podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystości odpustowe, rodzinie Ptak za kwiaty ofiarowane na dzisiejszą uroczystość, orkiestrze z Zięblic oraz tym, którzy w ostatnim czasie wykonali prace dla dobra parafii.
    W tym dniu było też poświęcenie tegorocznych pierwocin ziół, kwiatów i zbóż.

Krótki filmik (kliknij -Procesja eucharystyczna- odpust.)
    Procesja eucharystyczna- odpust.

Pieśń ( kliknij - Z dawna Polski Tyś Królową.)
    Z dawna Polski Tyś Królową.