15 SIERPNIA - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP - ODPUST W NASZEJ PARAFII

• "Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej." (Pius XII: "Munificentissimus Deus")

Kościół obchodzi 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, chociaż o ostatnich dniach życia, o śmierci i wniebowzięciu Matki Bożej nie wspomina nigdzie Nowy Testament. Nie ma Jej grobu ani Jej relikwii, a więc Jej osoba nie jest związana z żadnym konkretnym miejscem, w którym można by Ją czcić w sposób szczególny.
    Dzisiejsze święto zwane jest również świętem Matki Bożej Zielnej. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, poświęca się kwiaty, zioła i kłosy zbóż. Lud wierzy, że zioła poświęcone w tym dniu za pośrednictwem Maryi otrzymują moc leczniczą i chronią od chorób i zarazy. Rolnicy tego dnia dziękują Bogu za plony ziemi i ziarno, które zebrali z pól.

O godz. 12.00 - suma odpustowa, a po niej procesja eucharystyczna.
    Uroczystościom tym przewodniczył z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów-– br. Wiesław Wyszyński, który wygłosił słowo Boże.
    Również w tym dniu po Mszy św. poświęcono baldachim, który został zakupiony przez rodzinę Halinę i Janusza Półtorak, ks. Proboszcz podziękował za ten dar dla parafii oraz za kwiaty ofiarowane na dzisiejszą uroczystość rodzinie Ptak , orkiestrze z Zięblic i wszystkim, którzy przyczynili się do tej uroczystości.