NOWI LEKTORZY

• W sobotę, 7 grudnia 2013 r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach przez posługę biskupa Mariana Florczyka ponad 200 ministrantów zostało ustanowionych lektorami. Nowi lektorzy ukończyli specjalny kurs. W kursie, który odbywał się w dekanacie Kazimierza Wielka wzięło udział czterech ministrantów z naszej parafii - Kamil Dziula, Mateusz Karasiński, Wiktor Noszczyk i Łukasz Słoka. W sobotę 7 grudnia ministranci ci zostali ustanowieni lektorami.

W homilii bp Florczyk porównał lektora do rycerza, który dba zbroję i o miecz. Dla lektora zbroją ma być biała alba, którą od dzisiaj mają nosić, mają o nią dbać, aby zawsze była czysta, mieczem ma być Księga Pisma Świętego. Lektor - jak wspomniał kielecki biskup pomocniczy - użycza tylko swego głosu. Mówiącym przez niego jest sam Bóg.

Po homilii nastąpił obrzęd przyjęcia kandydatów na lektorów. Wszyscy kandydaci trzymając w rękach Księgę Biblii złożyli przyrzeczenie wiernego przekazywania Słowa Bożego. Każdy już z ustanowionych lektorów otrzymał krzyż -widzialny znak bycia lektorem.

Życzymy naszym nowym lektorom, aby - tak jak przyrzekali w obrzędach - powierzone im zadania wypełniali gorliwie i sumiennie, a słowo Boże czytali wyraźnie i według niego żyli.