NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

• Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.

Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski(Dz. 699).

Na Mszy św. o godz. 10.00 , s. Krystella z młodzieżą przedstawiła montaż słowno-muzyczny, w którym przywołane zostały słowa Pana Jezusa powiedziane siostrze Faustynie. Oraz przypomnienie, że głoszenie orędzia Bożego Miłosierdzia było głównym zadaniem pontyfikatu św. Jana Pawła II. Ojciec Święty w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w Krakowie powiedział: "Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego Miłosierdzia, którzy tu przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!"

Mszę św. koncelebrowali ks. Proboszcz Krzysztof Balcer i ks. mgr muzykologii Michał Olejarczyk.
    Po każdej Eucharystii wierni zgromadzeni na modlitwie mogli ucałować relikwiarz z relikwiami św. Siostry Faustyny Kowalskiej. - Apostołki Miłosierdzia.

Hymn Światowych Dni Młodzieży wyk. Scholi "Spes" Kazimierza Mała ( kliknij - Hymn - Błogosławieni)
    Hymn - Błogosławieni