NIEDZIELA PALMOWA

• Niedziela Palmowa obchodzona jest na pamiątkę triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Jest jednocześnie zapowiedzią męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa – Świąt Wielkanocnych.
    Przynosimy też do Kościoła palmy, które kapłan poświęcił podczas Mszy św. o godz.10.00
    Duże palmy zostały zrobione przez Koło gospodyń wiejskich z Broniszowa i Zagórzyc. Dziękujemy im za trud włożony w przygotowaniu tak dużych i pięknych palm.
    Mszę św. koncelebrowali ks. Mariusz Rak i ks. Stefan Radziszewski.
    Zwyczaj święcenia palm pojawił się w Kościele w XI wieku. Palmy w Polsce zastępują często gałązki wierzbowe z baziami. Po ich poświęceniu zatyka się je za krzyże i obrazy, by strzegły domu od nieszczęść i zapewniały błogosławieństwo Boże.
    Wtykano także palmy na pola, aby Pan Bóg strzegł zasiewów i plonów przed gradem, suszą i nadmiernym deszczem.