NIEDZIELA PALMOWA

• Niedziela Palmowa obchodzona jest na pamiątkę triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Jest jednocześnie zapowiedzią męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa – Świąt Wielkanocnych.
    W naszej parafii obchodziliśmy to święto bardzo uroczyście, poświęcenie palm na każdej Mszy świętej, a na mszy św. o godz. 10.00 do naszej świątyni przyniesiono bardzo duże palmy, które wykonali:
    Mieszkańcy Gabułtowa
    KGW Broniszów
    KGW Zagórzyce
    KGW Zięblice
    Mszę św. koncelebrowali ks. proboszcz Krzysztof Balcer i ks. Krzysztof Banasik .
    Zwyczaj święcenia palm pojawił się w Kościele w XI wieku. Palmy w Polsce zastępują często gałązki wierzbowe z baziami. Po ich poświęceniu zatyka się je za krzyże i obrazy, by strzegły domu od nieszczęść i zapewniały błogosławieństwo Boże.
    Wtykano także palmy na pola, aby Pan Bóg strzegł zasiewów i plonów przed gradem, suszą i nadmiernym deszczem.

Krótki filmik z procesji. ( kliknij - Niedziela Palmowa 2017)
    Niedziela Palmowa 2017 - procesja