SPOTKANIE Z O.OTTO KATTO MISJONARZEM Z UGANDY

• Dnia 11.03 2014 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej w Zięblicach gościł ojciec. Otto Katto, misjonarz z Ugandy, ze Zgromadzenia Ojców Białych.

Ojciec Otto to rdzenny Afrykańczyk pochodzący z plemienia Bakiga z Ugandy.
    O. Otto Katto pochodzi z dziewięcioosobowej rodziny, w której urodził się jako najstarsze dziecko. Jego rodzice żyją i mieszkają w niewielkiej wiosce Kasese w północnej Ugandzie, która położona jest 15 km od równika. Rodzice byli tymi, którzy jako pierwsi kształtowali w o. Otto miłość do Boga, co zaowocowało powołaniem kapłańskim.

Ojca misjonarza bardzo serdecznie przywitała p. dyr. Dorota Noszczyk. W spotkaniu uczestniczyli: ks.proboszcz Krzysztof Balcer, ks. Michał Haśnik, s.Nikodema Janas, s.Krystella Pacyna oraz nauczyciele i uczniowie.
    Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze.

Ojciec misjonarz bardzo ciekawie opowiadał o roztańczonym i rozśpiewanym kontynencie afrykańskim. Uczniowie poznali także codzienność życia dzieci afrykańskich. Ojciec Otto razem z uczniami modlił się, śpiewając pieśń radości w jego języku. Przywiózł ze sobą różnorodne instrumenty muzyczne i naczynie codziennego użytku wykonane z dyni, koziej skóry i drewna, oraz zabawki własnoręcznie wykonane przez dzieci z materiałów, które w Polsce najczęściej trafiają do kosza. Wszystko to budziło niesłychaną ciekawość dzieci.
    Uczniowie SSP w Zięblicach nie zapomnieli o swoich rówieśnikach w Afryce. Przygotowali upominki (zeszyty, kredki, książki, plecak, piłka, album), które ojciec misjonarz zawiezie do Ugandy dla swoich podopiecznych.

To było niezwykłe i pełne wrażeń spotkanie. Pamiątką z pobytu misjonarza o. Otto Katto będą wspólne zdjęcia i modlitwa.