NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
 • GALERIA ZDJĘĆ


 • "Powiedz, córko Moja, że jestem miłością i miłosierdziem samym"(Dz. 1074)

  Święto ku czci Bożego Miłosierdzia ustanowione w 2000 r. przez papieża Jana Pawła II podczas kanonizacji św. s. Faustyny Kowalskiej.
  Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).
  Mszę św. koncelebrowali ks. Proboszcz Krzysztof Balcer, ks. mgr Piotr Florczyk dyrektor administracyjny WSD i zastępca dyrektora Caritas ks. mgr lic. Krzysztof Banasik , który głosił słowo Boże.
  Po każdej Eucharystii wierni zgromadzeni na modlitwie mogli ucałować relikwiarz z relikwiami św. Siostry Faustyny Kowalskiej. - Apostołki Miłosierdzia.

  Kościół w Kazimierzy Małej
  Kościół w Kazimierzy Małej
  Kościół w Kazimierzy Małej
  Kościół w Kazimierzy Małej

 • GALERIA ZDJĘĆ
 • © Kazimierza Mała 2015