POŚWIĘCENIE MEDALIKÓW DLA DZIECI I KOMUNIJNYCH
 • GALERIA ZDJĘĆ


 • W środę 8 grudnia 2021 roku, dzieci z naszej parafii, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. uczestniczyły w obrzędzie poświecenia medalików . Jest to kolejne wydarzenie w trakcie przygotowania ich do I Komunii św. i obrzęd ten łączymy z uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny powierzając te dzieci Jej Matczynej opiece.
  Medaliki są zewnętrznym znakiem przynależności do Kościoła, przypominają o obecności Boga w naszym życiu, o naszej chrześcijańskiej tożsamości i dawaniu świadectwa wiary na co dzień.

  Modlitwa poświęcenia medalików:
  Wszechmogący Boże, ty zachowałeś Maryję Pannę od wszelkiej zmazy grzechu, aby stała się Matką Twojego umiłowanego Syna i wzorem świętości dla Twoich przybranych dzieci. Uświęć swoim błogosławieństwem te medaliki, które będziemy nosić na znak czci i miłości dla naszej Niepokalanej Matki. Przez Jej orędownictwo wspomagaj nas w walce z grzechem, abyśmy zawsze zachowali godność Twoich przybranych dzieci i mogli radować się w wieczności oglądaniem Ciebie razem z Maryją i Wszystkimi Świętymi. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

  Kościół w Kazimierzy Małej

  Kościół w Kazimierzy Małej


 • GALERIA ZDJĘĆ
 • © Kazimierza Mała 2013