,, MAJÓWKA W GABUŁTOWIE ''

• W sobotę 2 maja 2015 r. Rada Sołecka wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną oraz mieszkańcami Gabułtowa zorganizowała majowy piknik. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16:00 Mszą św. w intencji mieszkańców Gabułtowa. Mszę koncelebrował ks. Krzysztof Balcer.
    Po Mszy św. Pan Lucjan Małek powitał wszystkich przybyłych na ,, majówkę '' gości, m.in. Pana burmistrza MiG Kazimierza Wielka - Adama Bodzicha oraz zastępcę burmistrza - Pana Łukasza Maderaka.
    Po części oficjalnej uczestnicy pikniku obejrzeli program artystyczny złożony z tańców i piosenek w wykonaniu uczniów z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Zięblicach.
    Następnie wystąpił kabaret Gabułtowianek, który w żartobliwy sposób przedstawił uroki życia na wsi.
    Dalszą majówkę umilił zespół muzyczny ,, Made in Zięblice '' ze szkoły postawowej w Zięblicach.
    Na majowym pikniku nie mogło zabraknąć oczywiście zabawy ludowej. Przy muzyce zespołu ,, INDEKS '' zarówno młodzież jak i dorosli bawiki się do późnych godzin wieczornych.