MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY:„ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - ŚWIADEK MIŁOSIERDZIA ”.

• W dniu 20 maja 2016 roku Samorządowa Szkoła Podstawowa w Zięblicach zorganizowała V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II pod hasłem:

„Święty Jan Paweł II - Świadek Miłosierdzia ”.

Konkurs został zorganizowany w celu przybliżenia uczniom wartości zawartych w nauczaniu św. Jana Pawła II oraz kształtowania wśród młodzieży postawy miłosierdzia wobec drugiego człowieka.

Zmagania uczestników konkursu oceniało Jury w składzie:
    1. przewodniczący Jury - ksiądz Czesław Parkita
    2. - siostra Wiktoriana Kita ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP
    3. - Beata Czapla
    4. - Edyta Mikina

W konkursie wzięło udział 24 uczniów ośmiu szkół:
    SSP Cudzynowice
    SSP Gorzków
    SSP nr 1 w Kazimierzy Wielkiej
    SSP nr 3 w Kazimierzy Wielkiej
    SSP Kamieńczyce
    Szkoła Podstawowa w Ostrowie,
    SSP Wielgus
    SSP Zięblice

Konkurs składał się z dwóch części. Na początku trzyosobowe drużyny uczniów z każdej szkoły odpowiadały na pytania dotyczące wydarzeń związanych z życiem św. Jana Pawła II, i św. Faustyny Kowalskiej oraz Rokiem Miłosierdzia.
    Natomiast w drugiej części konkursu każda trzyosobowa grupa uczestników przedstawiła scenkę rodzajową, nawiązującą swoją treścią do uczynków miłosierdzia. W przedstawieniach trwających 5-10 minut uczniowie zaprezentowali w bardzo interesującej formie kilka uczynków miłosierdzia, m. in. głodnych nakarmić, chorych nawiedzać, urazy chętnie darować, krzywdy cierpliwie znosić, modlić się za żywych i umarłych.
    Zwycięzcami konkursu zostały drużyny uczniów ze szkół:

I miejsce - Samorządowa Szkoła Podstawowa w Cudzynowicach

II Samorządowa Szkoła Podstawowa w Zięblicach

III miejsce - Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gorzkowie

Wszyscy uczestnicy konkursu dzięki swoim opiekunom zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Do wykonania scenek rodzajowych młodzież użyła wielu rekwizytów i dekoracji, dzięki czemu przedstawienia były niezwykle interesujące i niosły bardzo ważne przesłanie o potrzebie czynieniu miłosierdzia wobec swoich kolegów oraz bliższych i dalszych osób.
    Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie i pamiątkowe upominki.