MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY:„ŚW. JAN PAWEŁ II I BŁ. EDMUND BOJANOWSKI - TROSKA O RELIGIJNE WYCHOWANIE DZIECI I MŁDZIEŻY.”

• W dniu 23 maja 2014 roku Samorządowa Szkoła Podstawowa w Zięblicach zorganizowała III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka.
    W tym roku konkursowi przyświecało hasło:

„Święty Jan Paweł II i Błogosławiony Edmund Bojanowski- Troska o Religijne Wychowanie Dzieci i Młodzieży ”.

Inspiracją do zorganizowania konkursu była kanonizacja papieża Jana Pawła II oraz 200 rocznica urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego.

Konkurs został zorganizowany w celu poszerzenia wśród uczniów wiadomości o życiu, osobowości i wartościach zawartych w nauczaniu św. Jana Pawła II i bł. Edmunda Bojanowskiego oraz zachęcenia dzieci do kształtowana życia według wskazań tych dwóch wielkich polaków.
    Konkurs był również okazją do integracji dzieci i nawiązania bliższych kontaktów koleżeńskich między uczniami z różnych szkół podstawowych.

Głównym inicjatorem konkursu była siostra zakonna Krystella Pacyna, która należy do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP, założonego przez bł. Edmunda Bojanowskiego.
    Zmagania uczestników konkursu oceniało Jury w składzie:
    1. przewodniczący Jury - ksiądz Mariusz Rozin
    2. siostra prowincjalna Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP w Krakowie – s.M.Paula Gniadek
    3. Alicja Gola
    4. Aneta Połentek
    5. Krzysztof Kuchnecki

Konkurs adresowany był do uczniów klas IV –VI szkoły podstawowej i odbywał się w dwóch etapach: szkolnym i międzyszkolnym. W etapie międzyszkolnym wzięło udział 30 uczniów dziesięciu szkół:
    - z gminy Kazimierza Wielka:
    SSP Cudzynowice
    SSP Gorzków
    SSP nr 1 w Kazimierzy Wielkiej
    SSP nr 3 w Kazimierzy Wielkiej
    SSP Kamieńczyce
    SSP Wielgus
    SSP Zięblice
    z gminy Czarnocin:
    Szkoła Podstawowa w Sokolinie.
    z gminy Opatowiec:
    Szkoła Podstawowa w Krzczonowie
    z gminy Proszowice:
    Szkoła Podstawowa w Ostrowie

Międzyszkolny konkurs składał się z dwóch części - pisemnej i ustnej. Po części pisemnej jury wyłoniło najlepszych uczniów z każdej szkoły, którzy następnie odpowiadali na pytania dotyczące wydarzeń związanych z życiem św. Jana Pawła II i bł. Edmunda Bojanowskiego.
    W części ustnej konkursu uczestniczyli jako widzowie wszyscy uczniowie szkoły podstawowej w Zięblicach, którzy z zainteresowaniem obserwowali zmagania uczestników konkursu, poszerzając równocześnie swoją wiedzę na temat dwóch wielkich Polaków.
    Wszyscy uczestnicy konkursu dzięki swoim opiekunom zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. W czasie oczekiwania na wyniki konkursu uczniowie wysłuchali piosenek o św. Janie Pawle II i bł. Edmundzie Bojanowskim, w wykonaniu chórku ze szkoły podstawowej w Zięblicach.
    Zwycięzcami konkursu zostały trzy uczennice:

I miejsce - Julita Purchla - Samorządowa Szkoła Podstawowa w Zięblicach

II miejsce –Julia Sodo - Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 w Kazimierzy Wielkiej

III miejsce - Julia Błajszczak - Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 w Kazimierzy Wielkiej

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie i pamiątkowe upominki. Uczestników konkursu zaszczycił swoją obecnością Sekretarz Gminy Kazimierza Wielka – Pan Zbigniew Kołton, który pogratulował uczniom tak wysokiego poziomu wiedzy.
    Również siostra prowincjalna ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP - s.M. Paula Gniadek gratulowała uczestnikom konkursu bardzo dużej wiedzy, zachwycona była także przyjazną atmosfera, jaka panowała między uczniami. Wyraziła radość że mogła uczestniczyć w organizowanym konkursie.