IV KONGRES MISYJNY W WARSZAWIE

• W sobotę tj 13 czerwca 2015 r grupa 8 –osobowa z naszej parafii uczestniczyła razem z grupą z parafii Kazimierza Wielka pw. Podwyższenia krzyża św. w IV Krajowym Kongresie Misyjnym w Warszawie. Wyjechaliśmy o godz. 4.30 z Kazimierzy Wielkiej, do Warszawy dotarliśmy przed godz. 10.00
    Głównym gościem dziecięcej stacji kongresowej był prefekt Kongregacji Ewangelizacji Narodów kard. Fernando Filoni. Przekazując pozdrowienia od Ojca Świętego zachęcił dzieci do dzielenia się z innymi radością spotkania z Chrystusem.
    O godz. 10.30 uczestniczyliśmy w Uroczystej Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej bp Rafał Markowski. Podziękował on dzieciom za ich misyjny zapał prosząc jednocześnie o modlitwę za ich rówieśników w różnych częściach świata. Po Mszy św. był Koncert zespołu „Dzieci z Brodą" oraz modlitwa różańcowa.
    W przerwach na krużgankach odbywały się różne animacje misyjne. Ok. godz. 14.30 udaliśmy się na Żoliborz – do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, potem było nawiedzenie grobu św. Andrzeja Boboli. Do Kazimierzy wróciliśmy ok. godz 21.30