II PIELGRZYMKA MŁODYCH DIECEZJI KIELECKIEJ DO SANKTUARIUM BŁOGOSŁAWIONEJ KAROLINY KÓZKÓWNY.

• W sobotę 29 sierpnia 2015 r. grupa młodzieży z naszej parafii pod przewodnictwem ks. Proboszcza Krzysztofa Balcera oraz siostry Krystelli wyruszyła na szlak II Pielgrzymki Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny. Spotkanie to wpisuje się w szereg działań mających na celu duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016 r.
    Podczas pielgrzymki młodzież uczestniczyła w Drodze Krzyżowej śladami męczeństwa bł. Karoliny. Idąc leśną ścieżką, którą w 1914 r. szesnastoletnia Karolina uciekała przed carskim żołnierzem, młodzi pielgrzymi wysłuchali rozważań na temat znaczenia rodziny, czystości w życiu młodego człowieka oraz potrzeby mężnego stawania w obronie wiary w Jezusa Chrystusa. Pielgrzymi zwiedzili w Wał Rudzie dom rodzinny Karoliny Kózkówny oraz Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.
    O godz. 12:30 wszyscy uczestniczyli w Mszy św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Jana Piotrowskiego.
    Po Eucharystii był czas na chwilę zadumy przy Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych oraz wypoczynek i relaks na pięknych zielonych terenach Sanktuarium w Zabawie.