MSZA ŚWIĘTA Z OKAZJI 25-TEJ ROCZNICY PRZYJĘCIA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH I IMIENIN KS. PROBOSZCZA KRZYSZTOFA

• W niedzielę, 24 lipca o godz. 10:00 mszę św. koncelebrowaną odprawili : ks. Proboszcz Krzysztof Balcer, ks. dziekan Janusz Mularz i ks. dr. hab. Stefan Radziszewski, którzy modlili się w intencjach ks. Proboszcza Krzysztofa, który świętował 25. rocznicę święceń kapłańskich i imieniny, prosząc o Boże błogosławieństwo, zdrowie i siły potrzebne do sprawowania kapłańskiej posługi w naszej wspólnocie oraz s.Krystelli katechetki z racji obchodzonych imienin.
    Najserdeczniejsze życzenia jubileuszowe Księdzu Proboszczowi złożyli przedstawiciele parafii oraz siostrze Krystelli z racji imienin. Na zakończenie Eucharystii ks. Proboszcz wszystkim parafianom i miłym gościom podziękował za okazaną życzliwość, życzenia i modlitwę, były również tradycyjnie rozdawane cukierki.

W dniach od 17 do 25 lipca 2016 roku obchodziliśmy już po raz 17. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.
    Hasło tegorocznego Tygodnia nawiązywało do przeżywanego Nadzwyczajnego Roku Jubileuszu Miłosierdzia i brzmiało „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”.
    Tradycyjnie już w tym czasie odbywa się poświęcenie pojazdów, podczas którego zbierane są ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy. MIVA Polska – organizacja pomagająca misjonarzom w zakupie środków transportu zachęca kierowców do włączenia się w Akcję św. Krzysztof -1 gr za 1km. Ma to być forma podziękowania Bogu za każdy szczęśliwie przejechany kilometr.
    W naszej wspólnocie, poświecenie pojazdów poprzedzone specjalną modlitwą odbyło się w niedzielę po wszystkich Mszach Świętych,