IMIENINY KS.PROBOSZCZA KRZYSZTOFA I POŚW. SAMOCHODÓW

• W niedzielę, 23 lipca o godz. 10.00 mszę św. koncelebrowaną odprawili : ks. Proboszcz Krzysztof Balcer, ks. Stanisław Hatny, którzy modlili się w intencjach ks. Proboszcza Krzysztofa z racji Imienin i s.Krystelli katechetki.
    Najserdeczniejsze życzenia solenizantom złożyli parafianie: z Gabułtowa , Zagórzyc, Zięblic, oraz grupa ministrantów i lektorów, scholka ''SPES'' , krąg biblijny i Koło różańcowe z Broniszowa. Na zakończenie składanych życzeń rozbrzmiała piosenka:
    „Życzymy, życzymy: i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa przez ręce Maryi. Przez ręce Maryi, i za Jej przyczyną, niech strumienie łaski na Ciebie popłyną.”
    Na zakończenie Eucharystii ks. Proboszcz wszystkim parafianom i miłym gościom podziękował za okazaną życzliwość, życzenia i modlitwę, były również tradycyjnie rozdawane cukierki.

Z racji uroczystości patrona kierowców, św. Krzysztofa, po każdej mszy świętej odbył się obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Św. Krzysztof patronuje pielgrzymom żeglarzom, kierowcom . Wielu kierowców na co dzień oddaje się w opiekę świętego Krzysztofa. W tym dniu jak co roku ofiary zbierane są na środki transportu dla misjonarzy.