III NIEDZIELA ADWENTU-GAUDETE

• III niedziela Adwentu jest zwana "Gaudete"- „Radujcie się!”. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w czytamy w tekście świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.

Dzisiaj gościliśmy w naszej parafii ks. Michała Haśnika , który jest koordynatorem dekanalnym ŚDM 2016 . Na każdej Mszy św. mówił jak będzie wyglądało przygotowanie do ŚDM 2016 i prosił o zaangażowanie się oraz o modlitwę szczególnie, o odmawianie codziennie o godz. 15.00 Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Ks. Michał Haśnik przypomniał również, że bezpośrednim przygotowaniem do ŚDM są Wieczory z Emmanuelem – czyli specjalne czuwania, oraz Peregrynacja Ikony Matki Bożej i Krzyża ŚDM, które pielgrzymują po Polsce.

Zwrócił się także z prośbą do młodzieży, aby podjęła się posługi wolontariuszy.