ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

• 2 lutego , w wtorek przypada Święto Matki Bożej Gromnicznej czyli Ofiarowanie Pańskie. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 17.00. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednym z najstarszych świąt chrześcijańskich. Święto to upamiętnia przyniesienie przez Maryję i Józefa Jezusa do świątyni i ofiarowanie Go Bogu, zgodnie z nakazem mojżeszowym, że każde pierworodne dziecię będzie poświęcone Panu. Świece, które były święcone przed Mszą, i z którymi szło się w procesji, nazywano gromnicami. Nazwa pochodzi od gromów, przed którymi strzec miały stawiane podczas burzy w oknach zapalone świece. Gromnicę zapala się również przy konającym, by miał przed oczami światłość wiekuistą oraz wzywał Maryję, patronkę dobrej śmierci.
    Tego dnia tradycyjnie już na Mszach świętych w naszej parafii miało miejsce poświęcenie świec gromnicznych.
    W czasie Mszy świętej o godz. 17.00 ks. Proboszcz poświęcił świece dzieciom pierwszokomunijnym.
    Jest to kolejny etap przygotowań do przyjęcia tego sakramentu.