76 ROCZNICA WALK ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO NA POLACH GABUŁTOWSKICH PODCZAS KAMPANII WRZEŚNIOWEJ 1939 ROKU

• W dniu 8 września 2015 r. społeczność Samorządowej Szkoły Podstawowej w Zięblicach po raz kolejny przypomniała o wydarzeniach związanych z obroną naszego kraju we wrześniu 1939 roku.
    Uroczystość zainaugurowała msza święta, w intencji żołnierzy poległych na polach gabułtowskich, którą celebrował ksiądz proboszcz z parafii Kazimierza Mała - Krzysztof Balcer. W mszy świętej uczestniczył poczet sztandarowy Samorządowej Szkoły Podstawowej w Zięblicach. Na uroczystości obecny był również Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierskiego -? Pan Marek Augustyn i delegacja z Urzędu Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej ( w osobach radnego Pana Lucjana Małka, Pana Janusza Skoczka i Pani Żanety Jaros ) oraz sołtys wsi Zięblice - Pan Artur Trojanowski.
    Na uroczystość przybyła z Tarnowa kuzynka poległego w Gabułtowie Romana Strojnego - Pani Wiktoria Knapik-Czosnek. Po Mszy Św. wszyscy udali się na cmentarz w Kazimierzy Małej, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach poległych żołnierzy.
    Po czym wiązanki kwiatów i znicze złożono również przy obelisku w Gabułtowie, upamiętniającym miejsce, gdzie we wrześniu 1939 roku polscy żołnierze piechoty Armii Kraków oddali życie za ojczyznę. Przy obelisku uczniowie w Samorządowej Szkole Podstawowej w Zięblicach przypomnieli wydarzenia września 1939 r. Wyczytano nazwiska poległych żołnierzy.