III OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI I PIEŚNI RELIGIJNEJ-„MIŁOSIERDZIE BOŻE WYŚPIEWAĆ CHCĘ” TARNÓW 2014 R

W festiwalu, który odbył się 10-12 października br. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie, uczestniczyło 296 wykonawców: zespołów i solistów, w kategoriach: dziecięcej, młodzieżowej i dorosłych
Uczestników festiwalu oceniało jury pod przewodnictwem ks. prof. Andrzeja Zająca, muzykologa i dyrygenta. W składzie oceniających był również Marcin Sobczyk z tarnowskiego Wydziału Kultury, kompozytor Romuald Gębala oraz polonistka Anna Pojedyniec.
Na eliminacje przyjechali artyści z województwa lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego .

W sobotę w parafii pw. Miłosierdzia Bożego zaprezentowała się nasza scholka ”Spes” pod opieką s. Krystelli i zaśpiewała dwa utwory: „ Okaż mi, Boże, miłosierdzie swoje” i "Ty światłość dnia"
Gdy wyszliśmy na scenę z wielką radością zaśpiewaliśmy przygotowane utwory.

W kategorii zespoły dziecięce jury przyznało nam : II miejsce, co dla nas jest ogromną radością i motywacją do dalszej pracy i działania.
Serdeczne podziękowanie kierujemy do Justyny Odon , która w szczególny sposób przyczyniła się do opracowania pieśni na głosy.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Można posłuchać nasz występ: ( kliknij - Zespół-"Spes")
Zespół-"Spes"