NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE - 13 MAJ 2016R

• "Wezwanie Maryi nie jest jednorazowe. Jest otwarte ku coraz nowym pokoleniom. Ku coraz nowym znakom czasu. Trzeba do niego wciąż powracać. Podejmować je wciąż na nowo."
    Jan Paweł II, Fatima, 13.V.1982 r.

13 maja 1917 roku w Fatimie, w Portugalii, Najświętsza Dziewica ukazała się trojgu dzieciom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Dzisiaj przypada 99. rocznica objawień Maryi w Fatimie oraz 35. rocznica zamachu na Jana Pawła II
    W kościele o godzinie 19.30 rozpoczęte zostało, pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie.
    Po mszy św. modlitwę różańcową poprowadził ks. proboszcz Krzysztof Balcer, szczególnie polecając wszystkie Rodziny z Hołdowca i Zagórzyc oraz były odczytywane intencje dziękczynne i błagalne.
    Potem wyruszyła procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła ze śpiewem litanii loretańskiej.
    Zakończenie nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.