DEKRET STOLICY APOSTOLSKIEJ

• Nasza wspólnota parafialna w Kazimierzy Małej decyzją Penitencjarii Apostolskiej, otrzymała przywilej odpustu zupełnego z okazji liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. Po uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia), drugi odpust parafialny będzie przeżywany 22 października lub w niedzielę, następującą po tym dniu.

20 marca 2022, w naszym kościele parafialnym, przed każdą Mszą Świętą dekret Stolicy Apostolskiej, ogłaszał wiernym kanclerz kurii diecezji kieleckiej ks. kanonik Adam Perz.

Zobacz: ( kliknij - Dekret Stolicy Apostolskiej)
    Dekret Stolicy Apostolskiej

W tym roku, po raz pierwszy z racji udzielonego przywileju uroczysta suma odpustowa na okoliczność liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, zostanie odprawiona w naszym kościele parafialnym w niedzielę, 23 października.

Dzisiaj też na Mszy św. o godz 10.00 ks. Proboszcz Krzysztof, poświęcił książeczki dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św "Kocham Ciebie Jezu". Rodzice poświęcone modlitewniki ucałowali a potem wręczyli książeczkę swoim dzieciom . Ten prosty gest to uświadomienie, że to oni uczą dziecka pierwszych słów modlitwy i oni dają przykład modlitwy.

W kazimierskiej parafii bardzo żywy jest kult św. Jana Pawła II. Szczególną czcią otaczane są relikwie jego krwi. Znajdują się one w ołtarzu bocznym, który jest dedykowany Świętemu Papieżowi.

Osiemnastego dnia, każdego miesiąca, w kościele parafialnym w Kazimierzy Małej, odbywa się Msza Święta oraz nabożeństwo ku czci Papieża Polaka. Podczas tego comiesięcznego nabożeństwa zanoszone są modlitwy za rodziny. Zgromadzeni proszą o orędownictwo św. Jana Pawła II w intencji małżeństw, szczególnie tych, które w danym miesiącu przeżywają rocznicę ślubu. Trwa też modlitwa za matki w stanie błogosławionym, małżeństwa oczekujące potomstwa. Opiece św. Jana Pawła II są polecane osoby chore, samotne oraz starsze.

W czasie ostatnich trzech lat kilka razy miało miejsce błogosławieństwo relikwiami krwi św. Jana Pawła II we wszystkich miejscowościach parafii. Za każdym razem, ta inicjatywa duszpasterska, spotykała się z pozytywnym odzewem ze strony parafian. Całe rodziny oczekiwały na to wyjątkowe spotkanie ze św. Janem Pawłem II w znaku jego relikwii, gromadząc się przed bramami swoich domostw, które były przystrojone w żółto-białe flagi oraz wizerunki Papieża Polaka.

Na cmentarzu parafialnym w Kazimierzy Małej został wzniesiony siedemnastometrowy stalowy Krzyż, który jest wierną repliką słynnego Krzyża na Giewoncie. „Kazimierski Krzyż Miłości”, bo taka jest jego nazwa, to wyraz wdzięczności za dar życia i pontyfikat Papieża Polaka. Krzyż został uroczyście poświęcony 14 sierpnia 2021 r. przez ks. bp. Jana Piotrowskiego. Pasterz diecezji kieleckiej poświęcenia Krzyża dokonał w obecności około tysiąca osób, licznie zgromadzonych parafian oraz zaproszonych gości. Przy Krzyżu umieszczono 10 kamieni z tablicami, na których są wyryte cytaty zaczerpnięte z nauczania św. Jana Pawła II.

Parafia uczestniczyła również w ogólnopolskiej inicjatywie duszpasterskiej „Święty4ever – św. Jan Paweł II ze mną na zawsze”.