UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

• W czwartek, 4 czerwca 2015 r. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, był to dzień szczególnie wyjątkowy, również ze względu, że podczas uroczystej Mszy św. nasz rodak ksiądz Stefan Radziszewski dziękował Panu Bogu za dwadzieścia lat kapłaństwa .
    Przed rozpoczęciem Mszy Świętej przedstawiciele dzieci, młodzież, ministranci i starszych na czele z sołtysem Gabułtowa skierowali do księdza jubilata Stefana wiele ciepłych słów podziękowań i życzeń w imieniu wszystkich parafian, z okazji Jubileuszu 20-lecia kapłaństwa.

Uroczystą Mszę św. o godz. 10.00 koncelebrowali ks. Proboszcz Krzysztof Balcer i ks. dr Stefan Radziszewski który wygłosił homilię, przypomniał , że pierwsza procesja Eucharystyczna odbyła się na prośbę Jezusa, który objawił się s.Juliannie ze zgromadzenia sióstr augustianek. Tak więc biskup Liege postanowił spełnić życzenie Jezusa, ale w tym samym roku biskup umiera. Z powrotem zatwierdzono to święto, gdzie papieżem był Urbana IV, który poprowadził po raz drugi uroczystą procesję ulicami. i wprowadził to święto w całym Kościele.
    Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Chrystusa jest to jedno z najważniejszych świąt w Kościele, jest to podziękowanie Jezusowi za dar Eucharystii, za to że dał nam się cały. Po Mszy Świętej koncelebrowanej o godzinie 10.00 z kościoła wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.
    Idąc dziś w uroczystej procesji z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie, publicznie wyznaliśmy naszą wiarę w Jezusa Chrystusa. Na zakończenie został odśpiewany hymn Te Deum laudamus ( Ciebie Boga wysławiamy)

Krótki filmik ( kliknij - Procesja)
    Procesja