UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA 2018

• Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.

31 maja 2018 r. obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to jedno z najważniejszych świąt w Kościele, to podziękowanie Jezusowi za dar Eucharystii, za to że dał nam się cały. Uroczystą Mszę św. o godz. 10.00 koncelebrowali ks. Proboszcz Krzysztof Balcer, ks. dr Stefan Radziszewski,
    ks. Stanisław Hatny, który wygłosił homilię.

Po Mszy Świętej koncelebrowanej o godzinie 10.00 z kościoła wyruszyła procesja eucharystyczna W asyście pań w strojach regionalnych, Orkiestry Dętej z Zięblic, dzieci sypiących kwiaty, dzieci pierwszokomunijnych i wielu parafian, procesyjnie udaliśmy się do czterech ołtarzy, w tym roku w stronę Cła .

Jak śpiewamy w pięknej eucharystycznej pieśni "Zróbcie mu miejsce", Pan Jezus podczas tej procesji: "zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi".
    Ta piękna Uroczystość to wspaniała okazja, byśmy z jeszcze większą czcią traktowali Najświętszą Eucharystię
    i Panu Jezusowi w Niej ukrytemu zawierzali wszystkie nasze sprawy.
    Na zakończenie został odśpiewany hymn Te Deum laudamus ( Ciebie Boga wysławiamy)